Fabrika dhe prodhuesit e shitjes me shumicë të serive DHS Shkrihet polimeri i polimerit | Vowa

Seria DHS Shkrihet Pompa e Gezuar Polimer

Përshkrim i shkurtër:

Booster Pump—— High-pressure,Channel Heating DHS series melt gear pump DHS series melt gear pumps are especially suitable for the reactive transportation and pressurization of high-temperature and high-viscosity polymer melts that require high output pressure, such as resin and chemical fiber industries. They are generally installed in melt pipelines and used as booster pumps; also It can be installed in the extruder system that needs heating medium to be used as a metering pump. This serie...


 • Vendi i origjinës: Henan, Kinë
 • Transporti: Nga deti
 • Marka: Vowa
 • Detaje të Produktit

  Etiketat e produkteve

  Pompë përforcuese—— Ngrohje me kanal me presion të lartë

  Presion i lartë , Ngrohja e kanalit

  Pompat e
  shkrirjes së shkrirjes së serive DHS Pompat e marsheve të shkrirjes së serive DHS janë veçanërisht të përshtatshme për transportin reaktiv dhe presionin e shkrirjeve të polimerit me temperaturë të lartë dhe viskozitet të lartë që kërkojnë presion të lartë të prodhimit, të tilla si industria e rrëshirës dhe fibrave kimike. Ato zakonisht instalohen në tubacionet e shkrirjes dhe përdoren si pompa përforcuese; gjithashtu Mund të instalohet në sistemin e extruder-it që ka nevojë për ngrohje që të përdoret si pompë matëse. Kjo seri e pompave të marsheve të shkrirë kanë një performancë të caktuar të vetë-mbushjes së barit dhe mund të përdoren për përcjelljen dhe presionin e materialeve polimer në kushte më të ulëta të thithjes së vakumit.
  Materialet kryesore që mund të përcillen nga pompa e ingranazheve të shkrirjes janë:
  Shkrirja e polimerit
  PET PBT PTT
  PA6 PA66 PA12
  PE LDPE LLDPE HDPE HMWPE
  PP EVA PB
  PB PS PS HIPS ABS SAN
  PC PEK PMMA POM
  TPU PLA PBS
  Zgjidhje të tjera stoku, solucione, ngjitësa, oligomere, parapolimere, etj në industrinë e materialeve polimer;
  Mund të përdoret gjithashtu për të transportuar ngjitës të nxehtë, asfalt, ngjyra, ngjitës, farmaceutikë, ushqim, yndyrë, lëndë djegëse, vajra, ngjyra, veshje, lubrifikantë, poliole dhe materiale të tjera që nuk përmbajnë papastërti të grimcave.
  Të dhëna teknike:
  Viskoziteti : 1 ~ 30,000Pa • s (1,000 ~ 30,000,000 cP
  pressure Presioni i anës së thithjes : (- 0,00 ~ -0,03MPa ~ 16MPa
  Presioni anësor i shkarkimit : 0 ~ 35MPa
  Presioni diferencial : 25MPa
  Temperatura : ≤350 ating
  Ngrohja : Me
  presion të mesëm HT me
  Metoda e instalimit
  Pompat e ingranazheve të shkrirjes së serive DHS zakonisht instalohen në tubacionin e shkrirjes në pjesën e poshtme të reaktorit dhe përdoren si pompa përforcuese ose pompa matëse. Ato drejtohen nga motor + zvogëlues + bashkim universal. Pompat e ingranazheve të shkrirë janë pompa me zhvendosje pozitive. , Rrjedha e daljes së pompës mund të rregullohet duke rregulluar shpejtësinë e pompës. Rekomandohet rregullimi i shpejtësisë së shndërrimit të frekuencës, i cili mund të realizojë prodhimin gati të rrjedhës lineare të pompës së ingranazhit.

  punp4

  Struktura kryesore e pompë veshje:
  llojin Rotor: gear spiral ose nxisë
  Metoda Heating: medium ngrohje Heat
  nënshkrimin Struktura:
  ■ Dynamic shkrihet vula + paketim vulën
  ■ vula mekanike
  ■ vulë dinamike me ftohje shkrihet
  ■ temperaturë të lartë vulë rezistente paketim
  materiale kryesore strukturore të marsheve shkrihet pompë:
  Shtresë e jashtme e pompës: çelik inox / çelik aliazh / aliazh rezistent ndaj korrozionit
  ingranazh: Çelik nitrik / çelik vegla / çelik + veshje / aliazh rezistent ndaj korrozionit
  Mbajtja: çelik vegla / aliazh bakri / çelik inox + veshje / aliazh rezistent ndaj korrozionit
  Madhësia e pompës dhe Të dhënat teknike

  Modeli

  cc / r

  Pres
  hyrëse.
  Mpa

  Pres
  hyrëse.
  MPa

     Maks. shpejtësia e rrjedhës      m 3 / h

  Temp

  Low
  viskozitetit

  Mesatare
  viskozitetit

  I lartë
  viskozitetit

  Ultra high
  viskozitet
  material

  < 50Pa.s

  50200Pa.s

  2002000Pa.s

  > 2000Pa.s

  DHS-5

  5

  Vakum

  -0.05 16.0

  35.0 ≤

  0,041

  0,027

  0,019

  0,012

  50350

  DHS-10

  10

  0,081

  0,054

  0,038

  0,024

  DHS-20

  20

  0.162

  0.108

  0,076

  0,049

  DHS-32

  32

  0.259

  0.173

  0,121

  0,078

  DHS-50

  50

  0,405

  0.270

  0,189

  0,122

  DHS-75

  75

  0,527

  0.365

  0.243

  0.162

  DHS-100

  100

  0,702

  0.486

  0.324

  0.216

  DHS-160

  160

  1.123

  0,778

  0,518

  0.346

  DHS-200

  200

  1.404

  0,972

  0.648

  0.432

  DHS-250

  250

  1.620

  1.080

  0.675

  0.473

  DHS-355

  355

  2.3

  1.5

  0.9

  0.7

  DHS-500

  500

  3.2

  2.2

  1.2

  0.9

  DHS-750

  750

  4.9

  3.2

  1.8

  1.4

  DHS-1000

  1000

  5.4

  3.8

  2.2

  1.9

  DHS-1200

  1200

  6.5

  4.5

  2.6

  2.3

  DHS-1600

  1600

  8.6

  6.0

  3.5

  3.0

  DHS-2000

  2000

  10.8

  7.6

  4.3

  3.8

  DHS-2500

  2500

  10.8

  8.1

  4.7

  4.1

  DHS-3150

  3150

  13.6

  10.2

  6.0

  5.1

  DHS-4000

  4000

  13.0

  10.8

  7.6

  6.5

  DHS-6300

  6300

  20

  17

  10

  9

  DHS-8000

  8000

  22

  17

  13

  12

  DHS-9000

  9000

  24

  19

  15

  13

  DHS-12000

  12000

  32

  26

  18

  16

  DHS-18000

  18000

  49

  39

  27

  24

  DHS-25000

  25000

  68

  54

  38

  34

  DHS-38000

  38000

  103

  82

  57

  51

  DHS-54000

  54000

  146

  117

  82

  73

  DHS-80000

  80000

  216

  173

  121

  108


 • I mëparshmi:
 • Tjetra: